YAPTIKLARIM

0 3

Yeni jn7.net için yaptıklarımı adım adım burada yazacağım. Ayrıca yapılacaklarda burada yer alacak.

09.01.2020

 1. Eski site ve dosyaları tamamen silindi. (Tabi ki yedek aldım.)
 2. Yeniden WordPress kuruldu.
 3. WordPress teması için epeyce araştırma yaptım. Voice minimal teması hoşuma gitti. ona yakın ücretsiz bir tema bulmaya çalıştım. Baya bir araştırmadan sonra ücretsiz bir tema olan Twenty Fourteen temasını kurdum.
 4. Cpanel üzerinden Lets SSL ile siteye ücretsiz SSL sertifikası ekledim.
 5. Şimdilik akismet spam engelleyici ve Jetpack eklentilerini kurdum. Jetpack te resimlerin Cdn den yüklenmesi için ayarları yaptım. Bunla ilgili daha çok çalışmalıyım.
 6. Hakkımda sayfası ekledim. Eksikleri çok düzenlenmesi lazım.
 7. Gizlilik politikası sayfası ekledim.

10.01.2020

 1. Yedekleri yerelde bir siteye yükledim. Eski yazılarıma bir göz attım. 2006 yılında başlamışım yazı eklemeye. Çoğu yazı güncelliğini yitirmiş.
 2. Eski yazılarımdan birini aldım. C# ta nasıl Yazım kontrolü yapılabileceğini anlatan bir yazı. Yazıyı direk kopyalayıp yeni jn7.net e attım. Yazıyı atınca bazı eksiklerimi gördüm.
 3. SyntaxHighlighter Evolved eklentisini kurdum. Programlama odaklı bir siteye kod içeren yazıların güzel gözükmesi gerekli.
 4. kalıcı Bağlantılar değiştirildi.
 5. Tema WordPress 2015 teması ile değiştirildi.

18.01.2020

 1. Düzenli olarak yazı girmeye devam ediyorum. Bu yazıdan sonra 7 yazı eklemişim. en azından günlük 1 yazı eklemeyi alışkanlık hale getirmeye çalışıyorum. Genelde eski yazılarımı güncelleyerek ekliyorum. Yazı ekleme zor bir iş her yazı için epey uğraşıyorum.
 2. Tema konusunda hala kararsızım. Farklı seçenekleri deniyorum. İçerikler olmadan tüm temalar neredeyse aynı gözüküyor. Bu sıralar biraz içeriğe odaklanmak istiyorum.
 3. Google Webmaster Tool’a siteye giriş yaptım. Halen veriler inceleniyor.

Yapılacaklar:

 1. Tema özelleştirilecek. Tema değiştirilecek. Twenty Fourteen temasını yeterli gelmedi. SEO açısından da başarısız. Yine wordpress in Twenty fifteen temasına geçtim.
 2. Sitenin SSL olan siteye olan yönlendirillmesi eksik. .htaccess dosyasını düzenleyip tüm yönlendirmeleri tamamlamalıyım. Bu işi de halletim. Hatta nasıl yapılabileceğine dair bir yazı hazırladım. (link) (11.01.2020)
 3. Eski sitenin yedeklerini uygun bir konumda açıp kurtarabildiğim yazıları yeni siteye taşımalıyım.
 4. Haftada en az 3 konu eklemeyi kendime adet haline getirmeliyim.
 5. Bu yazıyı kısa aralıklarla güncellemeliyim.
 6. Kategorileri belirleyeceğim.
 7. Daha yapılacak çok fazla iş var.
 8. Çerezlerin kullanımıyla ilgili kullanıcıya zorla kabul ettirilmesi şart mı? Araştırılacak.

Ek Notlar :

Şimdiye kadar siteye 3 fotoğraf ekledim. Üçünüde https://pixabay.com/tr/ sitesinden aldım. Bu siteden aldığım görüntülerin lisansları serbest. İleride de bu siteden değişik görüntüler alabilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.