TEKNOFEST Takım Tanıtım Dosyası ve Takım Tanıtım Metni Nasıl Olur?

13 117.466

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için 2019 yılında hazırladığımız  3 projemiz ile final sergisinde yer almıştık. Sitemizde sizlerle bu tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

Başvuru formunda yer alan Takım Tanıtım dosyası ve takım tanıtım metni nasıl olur sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışıyor ve daha önce hazırladığımız örnek bir takım tanıtım dosyasını sizlerle paylaşıyoruz. TEKNOFEST başvuruları 28 Şubat tarihinde bitiyor. Bu tarihe kadar ön başvuruların bitmiş olması lazım.

Örnek Takım Tanıtım Dosyası :

 
Örnek  Takım Tanıtım Dosyası 2:
 

Bu örnek dosyaları kullanarak sizlerde kendinize özgün Teknofest Tanıtım Dosyaları hazırlayabilirsiniz. 

Ön başvuru raporu aşamasını geçenler için TEKNOFEST Proje Detay Raporu nasıl hazırlanır? yazımızda proje rapor taslağı paylaştık. 

TEKNOFEST örnek projemiz Canlı Dünya Projesi Proje Detay Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Proje detay raporunu ile ilgili bilgiler verdik.

Ön Başvuruyu tamamladıysanız TEKNOFEST Ön Değerlendirme Raporu Nasıl hazırlanır? yazımızı mutlaka okuyun.

Sitemizden TEKNOFEST 2019 için hazırladığımız ve final sergisine kabul edilen örnek bir projeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca TEKNOFEST başvuru alanlarını paylaştığımız bu yazımıza göz atabilirsiniz. TEKNOFEST ile ilgili sorularını yorumlar kısmından bize sorabilirsiniz.

Takım Tanıtım Metni Nasıl Hazırlanır?

Takım tanıtım metni takımınızı anlatan kısa bir metin olabilir. Geçen sene bizim takımımız için hazırladığımız tanıtım metnimiz alttaki gibiydi.

Bizler insanlık yararına projeler geliştirmek üzere çalışıyoruz. Öğretmenimiz sayesinde aldığımız programlama ve yazılım ile alakalı eğitim sonucunda bilgisayar ortamında 3d tasarım ve robotik kodlama yapabiliyor ve yaptığımız her türlü şeyde yenilikçi olmaya , projelerimizin geliştirilebilir olmasına dikkat ediyoruz. Biz geleceğin gençlerin ellerinde olduğunu düşünen ve geleceği en iyi şekilde etkileyecek projeler üzerine çalışan bir grup öğrenciyiz.

Geçen sene katılmış ve finale kalmış diğer takımların tanıtım metinlerine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Takım Tanıtım Dosyası Nasıl Hazırlanır?

Takım tanıtım dosyasında takımınızı tanıtmanız gerekmektedir. Takım üyelerinizin bölümleri sınıfları; takım içerisindeki iş bölümü; daha önce katılmış olduğunuz yarışmalar, varsa almış olduğunuz ödül ve başarılardan bahsetmelisiniz. Varsa danışmanızın bilgilerini belirtmelisiniz. Takıma ait resimde konulabilir.

Takım tanıtım metni, takım tanıtım dosyanızın bir özeti olmalıdır.

Proje adı yarışma kapsamında tasarladığınız ürüne bir isim vermek istiyorsanız onu içermelidir.

Proje tanıtım metni, projenizdeki öngörülen süreçler, yarışma hedefi doğrultusunda kullanmayı planladığınız algoritmalar ve metodlardan kısaca bahsetmelisiniz.

Burada belirtilenler BAŞVURU FORMU nda istenen bilgilerdir. Sadece yarışmaya başvuru yapabilmeniz içindir.

Proje özeti yada projeyi anlatan  herhangi bir yazı eklememize gerek yoktur.

Takım tanıtım dosyası yine sizin takımınızı, amaçlarınızı, takım üyelerini, varsa takım olarak daha önce katıldığınız yarışmaları, aldığınız dereceleri anlatacağınız bir dosyadır. Bu dosya bir word dosyası olabilir veya takımınızı anlatan bir powerpoint sunumu da yapabilirsiniz. Bu dosya sisteme pdf olarak yüklenecektir.

takım tanıtım dosyasını ve tanıtım metinlerinin kısa, öz olması daha iyi olacaktır. Kısa bir powerpoint sunumu veya bizim hazırladığımız gibi sade bir pdf dosyası yeterli olacaktır.

 

Örnek Takım Tanıtım Dosyası :

 

13 Yorumlar
  1. Onur diyor

    Merhaba sormak istediğim bir konu var. biz kısıtlı imkanları olan bir köy okulundan başvuru yapmayı düşünüyoruz, eğer projemiz kabul görürse çağırılan tüm projelerin tübitak yarışmalarında olduğu gibi yol ve konaklama giderleri teknofestten karşılanıyor mu.

    1. Halil İbrahim K. diyor

      Evet karşılanıyor. Geçen sene her takımdan 2 öğrenci ve danışman öğretmen için uçak bileti bedeli karşılandı. İstanbul’da konaklama öğrenci yurdunda oldu. Kahvaltı ve akşam yemeği yurtta öğle yemeği festival alanında ücretsiz olarak sağlandı.

      1. Onur diyor

        teşekkür ederim

  2. Mehmet diyor

    Merhabalar,
    Proje başvurusu yaptıktan sonra geri dönüp bazı bilgilerde değişiklik yapılabiliyor muyuz acaba. En azında başvuru süresi dolmadan önce.

    1. Halil İbrahim K. diyor

      Proje ismi haricinde değişiklik yapabilirsiniz.zaten şu an sadece ön başvuru yapıyorsunuz. on değerlendirme formu daha sonra gönderilecek.

  3. ÜMİT KARADUMAN diyor

    Teşekkürler…

  4. Murat diyor

    Pdf fotoda nasıl yapcam ne tür bilgiler lazım?

  5. Ahmet diyor

    Örnek olarak bıraktığınız Takım tanıtım dosyasında danışman bilgileri ve görev dağılımıyla alakalı bir şey yok ama teknofeste baktığımda bu bilgileri de istiyor yardımcı olabilir misiniz danışman bilgisi ve görev dağılımını yazmasak kabul edilir mi

  6. mm diyor

    bir takımda iki danışman oluyor mu

    1. Halil İbrahim K. diyor

      Her takımın en fazla bir danışmanı olabilir.

  7. mert can diyor

    merhaba proje kurucusu danışman mı kaptan mı olarak başvuru yapmalı? teşekkürler

    1. Halil İbrahim K. diyor

      Danışman öğretmen oluyor. kaptan öğrencilerden birisi oluyor.

  8. eymen yağız diyor

    bizden sponsor bulmamız isteniyor bunu nasıl yapabilirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku