Quick Screen Recorder Açık Kaynaklı Ekran Kayıt Programı

0 1.879

Quick Screen Recorder hızlı bir şekilde ekranınızı kaydetmenizi sağlayan basit, hızlı ve düşük boyutlu bir çözüm. Sadece 2 Megabytelık boyutu ile kolay kurulan ve tek bir işi düzgün yapan programlardan.

Daha önce sitemizde en iyi ekran kayıt programlarını listelemiştik. O programlardan çoğu paralı ve bir çok işi aynı anda yapmaya çalışan programlardı.

Quick Screen Recorder Ekran Kayıt Programı

Açık kaynaklı Quick Screen Recorder ekran kayıt programı

Programı github üzerinden indirebilir bilgisayarınıza kurabilirsiniz. İsterseniz Visual C# ile kodlanmış programın kodlarınıda yine github üzerinden görebilir, bilgisayarınıza indirip değiştirebilirsiniz.

Programın yükleyicisini indirmek için yaklaşık 2 MB, ancak yüklendiğinde klasör yaklaşık 1.77 MB değerinde dosya içerir.

Quick Screen Recorder Ekran Kayıt Programının Kullanımı

Quick Screen Recorder, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Ekran görüntüsünü başlatmak için REC düğmesine tıklayın. Aynı şey için Alt + R kısayol tuşunu kullanabilirsiniz, ancak videoları kaydetmeden önce bazı seçenekleri özelleştirmek isteyebilirsiniz.

Varsayılan olarak, Quick Screen Recorder diğer pencerelerin üstünde kalır, ancak bu seçeneği değiştirebilirsiniz. Programın videoyu kaydetmesi gereken klasörü ayarlayın. Sonra, ortamın dosya adını seçin.

Uyarı: Quick Screen Recorder, yeni bir ad belirlemenizi istemeden eski video dosyasının (aynı dosya adıyla) üzerine yazar. Eski medyanın kaybını önlemek için, yeni bir video yakalamaya başlamadan önce yeni bir dosya adı seçmeyi veya eski videoyu yeniden adlandırmayı veya yalnızca farklı bir klasöre taşımayı unutmamalısınız.

Quick Screen Recorder Ekran Kayıt Programının Ayarları

Açık kaynaklı Quick Screen Recorder ekran kayıt programı ayarları

Quick Screen Recorder videoları AVI formatında kaydeder. Daha fazla video çıkış formatı iyi olurdu, ancak 2MB’lık bir program olduğunu düşünürsek, tek video formatının iyi olduğunu düşünüyorum. Bir şekilde, bir dizi çıktı ayarına sahip olmamak, kullanıcı dostu olma özelliğini arttırır.

Video seçenekleri bölümü, çıktı ortamının kalitesini tanımlayabileceğiniz yerdir. Aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyebilirsiniz: %25 – düşük, %50 – orta, %75 – yüksek veya %100 – orijinal. Varsayılan ayar %75 – yüksektir.

Açık kaynaklı Quick Screen Recorder ekran kayıt programı

Bir sonraki ayar, alanı seçmek, içeriği yakalamak içindir. Bunun için yalnızca iki seçenek vardır: Tam Ekran (varsayılan seçenektir) ve Özel Alan. İkincisini seçmek bir dikdörtgen getirir. Kutunun içinde herhangi bir yeri tıklayın ve ekranın kaydetmek istediğiniz alanına sürükleyin. Seçilen alanın X ve Y ekseni konumu kutunun sol üst köşesinde görüntülenir.

Quick Screen Recorder‘in özel alan kutusu iki şekilde yeniden boyutlandırılabilir. Daha kolay yöntem, sağ alt köşeyi tıklamaktır (“Yeniden boyutlandırmak için buraya sürükleyin” yazıyor) ve kutuyu yeniden boyutlandırmak için içeri veya dışarı doğru çekin. Diğer yol, programın arayüzündeki iki kutuyu kullanarak çözünürlüğü (boyutu) manuel olarak seçmektir. Video çekimi sırasında fare imlecini gizlemek için “İmleci yakala” düğmesini değiştirin.

Quick Screen Recorder İle Ses Kayıt

Son olarak, mikrofon, ses kartı vb. Gibi girişi (kaynak cihazlar) seçebileceğiniz Ses Seçenekleri bölümü vardır. Sesi kaydetmek istemiyorsanız “Hiçbiri” seçeneğini de belirleyebilirsiniz. , Quick Screen Recorder varsayılan seçenek olarak kullanır.

Sesi ayrı olarak kaydetmek istiyorsanız, arayüzün altındaki seçeneği etkinleştirin; Hızlı Ekran Kaydedici bir WAV dosyasına kaydeder. Seçeneği etkinleştirip etkinleştirmediğinize bakılmaksızın, kaydedilen videoda ses parçası bulunur.

Açık kaynaklı Quick Screen Recorder ekran kayıt programı

Hazır olduğunuzda kayıt seçeneğine basın. Durdur düğmesi (aynı klavye kısayolu, yani Alt + R), video kaydının ilerlemesini, video çözünürlüğünü, video kalitesini, ses girişini ve ses seviyesini gösteren bir zamanlayıcı içeren mini bir açılır pencere görürsünüz. . Klavye kısayolunu (Alt + M) kullanarak kayıt sırasında sesi yarıda duraklatın. Kaydı durdurduğunuzda, çıkış videosu seçtiğiniz klasöre kaydedilir.

Açık kaynaklı Quick Screen Recorder ekran kayıt programı

Not: Program önceki ayarlarını hatırlamaz (örneğin, özel alan, ses kaynağı, vb.). Bu nedenle, uygulamayı her başlattığınızda ayarlamanız gerekir.

Quick Screen Recorder C # ile yazılmıştır ve çalışması için .Net 4.7.2 gereklidir. Program Windows 7 ve üstü ile uyumludur. Uygulama taşınabilir bir sürümde mevcut değil.

Quick Screen Recorder oldukça yenidir, ancak şu anki durumunda çok kullanılabilir. Eğer internette paylaşmak, öğretici videolar, vb yapmak için hızlı bir şekilde video çekmek istiyorsanız çok iyi bir araçtır. Umarım geliştirici gelecekte daha fazla video çıkış formatları için destek ekleyecektir.

Quick Screen Recorder İndir

Ücretsiz Açık Kaynak Kodlu Quick Screen Recorder programını İndirmek İçin Tıklayınız.

Github üzerinden programın kaynak kodlarına erişebilir, program geliştiricisine katkıda bulunabilirsiniz.

Buna benzer ekran kayıt programları listesine buradan, Visual C# ile ilgileniyor ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız sitemizde C# ile ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak GHacks
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku