Online LGS Deneme Takip Projesi

1 64

Okulda LGS deneme sınavlarını offline bir program ile takip ediyorduk. Öğrencileri, velilerin ve öğretmenlerin deneme sonuçlarını görmesi ve öğrencinin durumlarını takip etmesi için kullandığımız bu programdaki verileri kullanarak php ile bir site haline getirdik. jn7.net/denemetakip adresinden ulaşabileceğiniz bu projenin kaynak kodlarını github üzerinden paylaşıyorum.

İleride online LGS deneme takip sistemini daha da geliştireceğiz. Bu sistemi yalnızca LGS denemelerini takip için değil TYT ve AYT denemelerinin de sonuçlarını gösterecek bir şekilde hazır hale getireceğiz.

Öğrencinin girdiği tüm denemelerin grafik olarak sonuçlarını gösterdiğimiz sisteme giriş için öğrencinin okul numarasını girmesini istiyor.

LGS deneme takip projesi deneme ayrıntı sayfası da bu şekilde.

Ofline olarak denemeleri takip etmek için ve bu projenin veritabanını oluşturmak için kullandığımız program http://www.sinavarsivi.net adresinde bulabileceğiniz sınav arşiv programı. Deneme sonuçlarını bu programa girerek takip ediyorduk. Bu programın veritabanını online bir lgs deneme takip programına taşımış olduk.

Kaynak kodlarını ve sistemin oluşturulma yöntemlerini çok yakında buradan paylaşacağım.

1 yorum
  1. Yunus Emre Durmaz diyor

    Elinize sağlık hocam çok güzel olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku