Binlerce Flash Oyunu Bilgisayarınıza İndirin

0 2.043

Uzun yıllardır internet çeşit çeşit flash oyunlar ve animasyonlar ile doluydu. Saatlerimizi , günlerimizi bu flash oyunları oynamakla geçti. Eğer bilgisayar laboratuarı olan bir okula giderseniz halen öğrencilerin flash oyunlar oynadığını görebilirsiniz. Ancak bu yılın sonunda 31 Aralık 2020 tarihinde tüm büyük web tarayıcılar (chrome, edge, firefox vb.) tamamen Flash desteğini kaldıracak ve ne yazık ki tarayıcı üzerinden Flash oyun oynanmayacak ve Flash gerçek anlamda ölecek.

Neyse ki, Flashpoint projesi 30 binden falza flash oyunu kaydederek internetin derin karanlığında kaybolup sonsuza kadar silinmesine engellemeye çalışıyor.

Adobe, 2017 yılında Flash’a olan desteklerini 2020 yılının sonunda tamamen keseceklerini açıklamışlardı. Adobe, geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için son üç yılı Facebook, Apple, Microsoft ve Google gibi diğer teknoloji şirketleriyle çalışarak geçirdi. Birçok oyun ve uygulama HTML 5 veya Unity’ye taşınırken, diğer birçok oyun daha yeni ve daha güvenli bir teknolojiye geçmedi. Ve bir yıldan az bir süre kaldı. Flash ile yapılmış çoğu asla yenilenmeyecektir.

Bu projenin amacı bu Flash oyunlar silinmeden kaydolmasını sağlamak, bu oyunların telif hakkı sahipleri veya orjinal içeriklerin üreticileri isterlerse oyunlarını bu projeden çekilmesini isteyebilirler. ancak böyle bir şey pek olası gözükmüyor. Flash oyunlar bugün aptal ve garip mini oyunlar gibi görünebilir, ancak on yıl önce muhtemelen oynadığım oyunların yarısını oluşturdular. Son 15 yıl içinde herhangi bir zamanda bilgisayar laboratuvarı olan bir okula gittiyseniz, Miniclip gibi sitelerde Flash oyunları oynamak için çok fazla zaman harcadınız.

Ve Flash oyunlar bugün çok etkileyici olmasa da, oyun tarihinin hala önemli bir parçası. Bu küçük web oyunları, mobil ve indie oyunlarının daha sonraki yükselişiyle doğrudan bağlantılı olabilir ve birçok içerik oluşturucunun video oyunları oluşturmasında yardımcı oldu.

flash oyun

Flashpoint’in web sitesinde, koleksiyonun tamamını indirebileceğiniz bir bölüm bulabilirsiniz. Yaklaşık 290 GB alan kaplıyor, ancak sabit diskinizde yer kazanmak istiyorsanız oyunları oynadıkça indiren daha küçük bir sürüm de indirebilirsiniz.

Oyunların listesini buradan görebilirsiniz. Sadece oyunların listesini oluşturan web sayfası 2 mb saf yazıdan oluşuyor.

Flashpoint 7.1 Ultimate – 36.000 Flash Oyununu İndirip Oynayın

İnternet olmadan tüm flash oyunları içeren ful paket. 241 GB indirme boyutu, çıkartılınca 288 GB hardiskte yer kaplıyor. Torrent ile sitesinden bir indirme programı ile indirebilirsiniz.

Flashpoint 7.1 Infinity – Flash Oyunları Seçtiklerinizi İndirmek İçin

bu sürümde ise sadece oynadığınız Flash oyunlar indirilecektir. Bu sürümdeki listede tüm Flash oyunlar bulunmuyor. 296 MB indirme boyutu var. Bu sürümüde buradan indirebilirsiniz.

Oyunları indirmek BlueMaxima FlashPoint projesine gidebilirsiniz.

Adobe Fireworks anlatımları yaptığımız videolu derslere ulaşmak ve bunun gibi güncel teknoloji haberlerini kaçırmamak için sitemizi takip etmeyi, faceboook’ta beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku