Animasyonlu Çubuk Yarışı Grafiği Nasıl Yapılır?

2 1.545

Elinizdeki verileri tasvir etmek, karşıdakileri aktarmak için verilerin zaman içindeki değişimini göstermek olduk. faydalıdır. Günümüzde insanlara bir şeyler anlatmak için görselleştirilmiş eğeler en çok kullanılan yöntem. Bunların yanında görselleştirdiğiniz verilere animasyon eklediğinizde ise birçokları için anlamsız verileri dikkat çekicihale getirebilirsiniz.

Verilerin zaman içinde değişimini göstermede animasyonlu yarış çubuğu grafikler son zamanların trendi haline geldi. Altta örneğini gördüğünüz şekilde verilerinize nasıl animasyon verebileceğinizi anlatıyorum.

Animasyonlu çubuk yarışlı grafikleri, Flourish’te kolayca oluşturulabilir ! Üstte, Flourish’te oluşturulan animasyonlu bir çubuk grafiğin bir örneği var.

Animasyonlu Çubuk Yarışı Grafiği

Flourish online olarak sitesi üzerinden veri görselleştirmesi yapabileceğiniz bir web uygulamasıdır. Kullanımı oldukça kolaydır, sıfır kodlama ile bir görselleştirme veya hikaye oluşturalım ve görselleştirmenizi / hikayenizi Herkese Açık olarak kaydetmenizi sağlayan ücretsiz bir seçeneğe sahiptir. Ücretsiz sürüm ayrıca görselleştirmenizi / hikayenizi aşağıdaki gibi gömmenizi sağlar:

Flourish uygulamasında animasyonlu çubuk yarışı grafiği tek seçeneğiniz değildir. İçerisinde birçok farklı grafik türünü kullanabilir, onlardan ilham alabilirsiniz.

Ayrıca Tableau Yazılımında animasyonlu bir Çubuk Grafik Yarışı oluşturma hakkındaki bu makaleye göz atabilirsiniz .

Peki ne bekliyorsun? Kaydolun ve Flourish’i kullanarak yaratıcı yönünüzü serbest bırakın ! Ancak YouTube videosunu beğenmeyi, YouTube kanalımıza abone olmayı ve bu yayını Facebook’ta Beğen ve Paylaş’ı unutmayın! 

Animasyonlu Çubuk Yarışı Grafiği
2 Yorumlar
  1. ÜMİT KARADUMAN diyor

    👏👏👏

  2. ersin ırmak diyor

    bilgi için çok teşekkürler hocam.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku