Bilgisayar IDE Harddisk Montajı

0 888

Okulumuzda biliişim teknolojileri desi içinde hazırladığımız bilgisayar montaj dersleri kapsamında hazırladığımız IDE harddisk (sabit disk) montajı videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

IDE Harddisk Nedir?

Öğrencilerimizin hazırladığı bu videoda bilgisayar IDE bağlantıya sahip bir harddiskin nasıl bağlanacağı anlatılmaktadır. IDE (Integrated Drive Electronics) bilgisayarın anakartındaki veri yolu ile depolama aygıtları arasında kullanılan standart bir elektronik ara birimdir. IDE IBM’in 16 bitlik ISA yol sistemi tabanlıdır ama ayrıca diğer yol standartlarını kullanan yol sistemlerinde de kullanılabilir. Kalın ve yavaş olması sebebiyle günümüzde kullanımı neredeyse bitmiş olsa sa halen eski bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

Eğer harddiskiniz sata bağlantılıysa Sata harddisk bağlama videomuzu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca diğer videolu derslerimize de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku