Trabzon Teknolig Robotik ve Siber Güvenlik Yarışması

0 846

Trabzon Teknolig Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2020 Eğitim öğretim yılında “düşün, tasarla, yap, yarıştır” sloganıyla genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırma ve araştırmalarını ürüne dönüştürebilmelerine yönlendirmek ve teşvik etmeyi amaçlayan robotik ve siber güvenlik yarışmasıdır. Başvuru yapmak için yarışma sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Robotik yarışmalarına sadece Trabzon’da bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki yarışmacılar katılabilmektedir. yapay zeka ve Siber güvenlik yarışmalarına Tüm okullardan öğrenciler katılım sağlayabilirler.

TRABZON TEKNOLİG YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

Trabzon Teknolig yarışması
Trabzon Tekno Lig yarışması

TRABZON TEKNOLİG YARIŞMASI YARIŞMA TAKVİMİ

TRABZON TEKNOLİG YARIŞMASI

Bu yarışmada projelerin değerlendirilmesinde göz önüne alınacak en önemli husus, projeye kaynak olan fikrin proje sahibi öğrenci/öğrencilerin eseri olmasıdır. Bu fikir basit; fakat çok ilginç ve pratik bir çözüme yönelik olabilir. Çünkü büyük başarıların her birinin temelini küçük fikir ve araştırmalar oluşturmuştur. Büyük buluşlar, küçük fikir kıvılcımlarıyla başlar ve iklim bulursa yeşerir.
Geleceğin profesyonelleri olarak gördüğümüz öğrencilerimizle sürdürülebilir bağ kurmak, öğrencilerimizde ‘sürdürülebilirlik’ kültürüne dair bir algı oluşturmak, gelecekte hepimizin daha sağlıklı bir dünyada yaşamasını sağlayabilmek, hayatta karşılaştığımız problemlerin sayısını azaltmak, ülkemizin ve insanlığın sorunlarına yönelik yenilikçi, girişimci, teknoloji ve üretim odaklı çalışmalar yapmaları için merak oluşturmak ve fırsatlar yaratmaktır.

TRABZON TEKNOLİG YARIŞMASI HEDEF KİTLESİ

Trabzon TeknoLig Yarışması, ikisi yerel katılıma ve ikisi ulusal katılıma açık toplam 4 ana kategoriden ve alt yarışmalardan oluşmaktadır.
Ulusal katılıma açık kategoriler, MEB’e bağlı tüm resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenmiştir.
Yerel katılıma açık kategoriler ise, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenmiştir.
Her kategorinin değerlendirmesi sadece genel yapılacak olup, sınıf veya yaş seviyesine göre ayrıca herhangi bir değerlendirme/ödüllendirme yapılmayacaktır.

Robotik ve teknoloji yarışmalarını sitemizden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamızı bedene bilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku