Python Dersleri İçerik Listesi

2 3.650

Python son yılların en trend programlama dili. Hazırladığımız Python dersleri ile sizlerde bu dili öğrenebilirsiniz. Son 2 yıldır lise düzeyinde Python programla dili eğitimleri verdiğim için sitemizde de bu eğitimleri yazılı olarak eklemeye karar verdim. Bu yazıda ilk olarak python programlama dilini tanıyacağız ve adım adım bu dersler sayesinde acemilikten uzmanlığa doğru gideceksiniz. Bu yazı diziyle birlikte Python örneklerini de takip edebilir karmaşık problemlerin basit python kodlarıyla nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz. Sitemizdeki python dersleri ile bu programlama dilini sıfırdan öğrenebilirsiniz. Bu derslerimiz daha önce hiç programlama ile uğraşmamış veya programlama bilip Python dilini öğrenmek isteyenler için hazırlandı.

Yeni başlayanların en çok anlamadıkları konular üzerinde durup bu dersler sayesinde elde ettiğimiz tecrübeyi burada sizlerle paylaşıyoruz. Derslerin anlaşılır olması, kolaydan zora, en temelden ileri seviyelere gitmesi bizim önceliğimizdir.

Bizim derslerimizin en önemli özelliği konuyla ilgili çok sayıda örnek pyhton kodunu içermesi olacak. Sonuçta bir programlama dilinin öğrenilmesinin tek yolu bol bol program yazmaktır. Her konuyla ilgili onlarca farklı problem ve çözümü yer alacak. Bazı problemleri birlikte açıklamalarla kodlayacağız bazılarını da sizler ödev olarak yapacaksınız.

Derslerimiz hakkında görüş ve önerileriniz sizlerde yorum olarak paylaşırsanız seviniriz.

Python Dersleri Listesi

 1. Giriş
 2. Değişkenler
 3. Operatörler
 4. Yorum ve Açıklama Satırı (22 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı)
 5. String İşlemleri ( 27 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı)
 6. print() fonksiyonu ( 03 Mayıs 2020 tarihinde yayınlandı)
 7. Kaçış (escape) karakterleri
 8. input() fonksiyonu
 9. Karar Yapıları (if/else)
 10. for Döngüsü
 11. while döngüsü
 12. Hata Ayıklama
 13. Karakter Dizileri
 14. Karakter Dizileri Fonksiyonları
 15. Listeler
 16. Demet (Tupple) Veri Tipi
 17. Sayılar
 18. Sayısal Fonksiyonlar
 19. Temel Dosya İşlemleri
 20. Sözlük (dictionary) Veri Tipi
 21. Fonksiyonlar
 22. Hazır Fonksiyonlar
 23. Sınıflar
 24. Kütüphaneler

Not : Hazırlanacak Pthon derslerinin konu başlıklarını ve linklerini yukarıda listeledik. Dersler hazırlandıkça konu başlıkları, sıralamalar vs. değişebilir.

Bu dersler hazırlanırken başta Fırat ÖZGÜL tarafından yazılan Python 3 için Türkçe Kılavuz kitabından ve MEB Bilgisayar Bilimi Kur 1 kitabından yararlanılmıştır.

 

 

2 Yorumlar
 1. […] finansal analiz yazı dizimize devam etmeden önce python ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Python Derslerimize göz […]

 2. […] yer alan Veri Bilimine Başlangıç Rehberi ve Python Derslerine bakarak hemen programlama dünyasına giriş […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku