Corona Tehdidine Karşı Ücretsiz Eğitimler

0 598

Corono virüsü ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken ülkemizde ve dünyada birçok yerde okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanlığınında açıkladığı gibi eğitimler online olarak uzatan eğitim şeklinde gerçekleşecek.

Bizde bu ülkece milyonlarca öğrencinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla online olarak eğitim alınabilecek servisleri yazdık. Daha önce paralı olarak erişilebilen bazı servisler corono virüsü sebebiyle tatil edilen öğrencilerin eğitimine katkı vermek amacıyla ücretsiz olarak erişime sunulduğunu açıkladılar.

 

Ücretsiz Online Eğitim Alabileceğiniz Servisler

EBA – Eğitim Bilişim Ağı

Neredeyse dünyanınen büyük ücretsiz eğitim ağı olan EBA Milli Eğitim Bakanlığının ilk, orta ve lise seviyesindeki tüm öğrencilere sunduğu bir hizmet. Neredeyse tüm dersler için videolu konu anlatımları, testler bulabileceğiniz bu ağ le öğretmenlerinize soru sorabilir ve ya onların sizlere sorduğu soruları cevaplayabilirsiniz. Daha önce Yenilenen EBA hakkında bir yazı yayınlamıştık. Yenilenen EBA ile daha etkileşimli ve daha kolay bir kullanım sunuluyor.

EBA Şifresi Nasıl Alınır

EBA şifresi almak için altta gördüğünüz resimdeki adımları izlemeniz yeterlidir.

EBA şifresi nasıl Alınır

EBA İçin Ücretsiz İnternet Nasıl Elde Edilir

Milli Eğitim Bakanlığının GSM Operatörleri ile yaptığı protokol sayesinde öğrenciler telefonlarından sadece EBA kullanımında geçeri 3 GB ücretsiz mobil internet kullanabilecekler.

Corono virüsü sebebiyle okulların tatil olması ve online eğitimin mecbur tutulması sebebiyle tüm operatörler bu 3 gb’ye ek olarak internet vereceklerini açıkladılar.

Vodafone kullanıcıları EBA için ücretsiz verilecek internet hakkı elde etmek için herhangi bir şey yapmalarına gerek yoktur. Vodafone otomatik olarak EBA da kullanılacak interneti tüm hesaplara tanımlamaktadır.

Ücretsiz olarak operatörlerin sağladığı bu interneti kullanmak için alttaki işlemleri yapmanız yeterli.

Morpo Kampüs

Normalde paralı bir eğitim hizmeti olan Morpa Kampüs’te  öğrencilere ücretsiz ara tatil üyeliği sunmaktadır.

Morpo Kampüs ara tatil üyeliği

Okulistik

İlkokul ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, MEB müfredatına uygun, binlerce içeriğin yer aldığı platformlar olarak hizmet veren Okulistik online uzaktan eğitim sistemide  Morpa Kampüs gibi Okulların eğitime ara vermesi sebebiyle 13-28 Mart Tarihleri arasında öğrencilere tüm içeriklerini ücretsiz sunacaktır. Bu yazıyı yazdığım esnada siteye kayıtlar mümkün değildi.

Koza Karaca Yayınları

Covid19 corono virüsü sebebiyle Koza Karaca Yayınları  okul öncesi,  ilkokul ve ortaokul ürünlerinin dijital hallerini ücretsiz hale getirdi.

dijital.kozakaraca.com.tr

dijital.krcpublishing.com

dijital.maviyunus.com.tr

 

TİNK Kolejinden Ücretsiz uzaktan Eğitim

Tink Kolejide bu eğitim seferberliğine katkıda bulunmak amacıyla güzel bir çalışma yaparak, uzaktan eğitim sistemini tüm öğrencilere ücretsiz açıyor. Online eğitimlere katılmak için linkteki formu doldurmanız yeterli.

TUBİTAK Dergilerine Ücretsiz Erişim Olanağı

Korono virüsü sebebiyle alınış tedbirlerin başında evden çıkmamak geliyor. Evdeki milyonlarca öğrencinin canları sıkılmasın diye TUBİTAK Bİlim ve Teknik, Bilim Çoçuk ve meraklı Minik dergilerinin tamamını ücretsiz eğitime açtı.

https://services.tubitak.gov.tr/  sitesinden tüm dergi içerikerine ulaşabilirsiniz.

Virüs tehdidine karşı evlerinden dışarıya çıkamayan milyonlarca öğrenci için ücretsiz online uzaktan eğitim alabilecekleri servisleri sizlerle paylaştık. Sizlerinde öğrenciler için önerdiğiniz servisleri yorumlara ekleyerek bu yazıyı okuyanlara yardımcı olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku