Bilgisayar Donanımı Slaytı

0 661

Bilgisayar donanımı fiziksel olarak bir bilgisayarı oluşturan tüm birimlerdir. Donanım somut bir kavramdır. Bu nedenle donanımı, elle tutulur, gözle görülür tüm parçaları olarak da tanımlayabiliriz.

Bilgisayarı oluşturan temel parçalar anakart, işlemci, RAM, harddisk, ekran, farke, klavye hepsi bilgisayar donanımıdır. Bilgisayarın bedenine donanım, ruhuna da yazılım diyerek tarif edebiliriz.

Bilgisayar derslerinin ilk konularından olan bilgisayar donanımı konusunu öğrencilerin daha iyi kavrayabilmesi için Serkan KAMBER isimli bilişim öğretmenimizin hazırladığı Bilgisayar Donanımı anlatan bir powerpoint sunumunu sizlerle paylaşıyoruz.

Powerpoint sunumunu buradan indirebilirsiniz: Bilgisayar Donanımı Slaytı (42 MB – Google Drive’da Yüklü)

Bilgisayar donanımları konusunda öğrencilerimizle birlikta hazırladığımız bazı donanım videolarına ( sata hdd montajı, ide hdd montajı, powersupply montajı) da göz atabilirsiniz.

Sizler de yorumlarda hazırladığınız veya beğendiğiniz ders slyatlarını yorumlar kısmında yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku