TUBİTAK 51. Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

0 790

TUBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu) Tarafından 51.si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge sergisine katılacak olan projeler açıklandı.

23.528 öğrencinin hazırladığı 15.273 proje başvurusu alındı. Proje başvuruları alanında uzman 966 akademisyen tarafından bilimsel kriterlere göre titizlikle incelendi. Değerlendirme süreci sonucunda belirlenen 1.200 proje, 9-11 Mart 2020 tarihleri arasında Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul-Asya, İstanbul-Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 Bölge Merkezi ilde eş zamanlı olarak sergilenecek.

Ön değerlendirme sonuçları öğrencilere ve danışmanlara e-posta yoluyla iletildi.

Bölge sergisine katılacak projelerin listesine, bölge sergilerinin yapılacağı adreslere ve bölge sergilerine davet edilen öğrencilerin hazırlaması gereken belgelere ulaşmak için tıklayınız. (Sonuçları Google Drive a yükledik. TUBİTAK belli bir süre sonra bu sonuçları sitesinden kaldırıyor. Bölge sergisine davet edilen projeleri bu sayede farklı zamanlarda ulaşabilirsiniz.)

Öğrencilerimizle yaptığımız projeninde davet edildiği bu yarışma Türkiye’nin en prestijli Lise yarışmasıdır. Sitemizi takip ederek daha önce katılıp derece aldığımız projelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde TEKNOFEST proje örneğine ve TEKNOFEST takım tanıtım metni dosyasına da ulaşabilirsiniz.

Sizlerde TUBİTAK 51. Liseler Arası Araştırma projeleri yarışması hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku