PowerPoint Sunusuna Nasıl Müzik eklenir?

0 841

Powerpoint sunumlarınıza müzik eklemenin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Powerpoint sunusuna eklediğniz müziğin tüm slaytlarda nasıl oynatılacağını, eklenen müziğin tüm sunum boyunca nasıl devam edeceğini öğreneceksiniz.

Microsoft Powerpoint sunum hazırlamak, ders anlatmak için en çok kullanılan sunu hazırlama ve sunum programıdır.

PowerPoint Sunusuna Müzik Ekleme

Powerpoint slaytının içerisine müzik eklemek te sunumum etkisini ve kalitesini artırıcı etmenlerdn biridir. Powerpoint slaytına müzik eklemek için Ekle menüsünden Ses ikonunu kullanıyoruz.

powerpint sunusuna ses eklemeResimde de gördüğünüz menüden sunuya ses veya müzik ekleyebilirsiniz. Müzik veya ses dosyasını powerpoint slaytına eklenddikten sonra sunu pencersinde alttaki gibi bir ses simgesi göreceksiniz.

powerpint sunusuna müzik eklemePowerPoint Slaytına Eklenen Müziğin Tüm Slaytlarda Çalmasını Sağlama

Bu ses veya müziğin tüm slaytlar boyunca devam etmesini istiyorsanız ses simgesi seçiliyken gelen “Kayıttan Yürüt” menüsünden “Slaytlar Boyunca Çal” seçeneğini işaretlemelisiniz.

Not: Kayıttan Yürüt menüsü sadece yularıda resmini gördüğünüz ses simgesi seçiliyle görünür olacaktır.

powerpint sunusu arkaplan müziği eklemeYukarıdaki resimde gördüğünüz gibi işaretlemeler yaparak powerpoint slayytının arkaplanda müzik çalmasını sağlayabilirsiniz.

Daha önce paylaştığımız en güzel powerpoint slaytlarını listelediğimiz yazımıza göz atmayı unutmayın.

Powerpoint  slaytlarına nasıl sayaç eklenir? rehberi de ilginizi çekebilir.

Sizlerde yazımız hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku