JN7.net

Yenni KEY Ödemeleri Başladı

İlk seferinde KEY parası (Konut Edindirme Yardımı) alamayanlar için  ikinci KEY ödemeleri başladı. Listede isminizin olup olmadığını kontrol etmek için www.keyodemeleri.com sitesine girip Sosyal Güvenlik numaranız veya TC kimlik numaranız ile sorugulamanız gerekiyor. Ancak site şu sıralar çok yoğun olarak kullanıldığı için siteye erişmekte bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Siteye girip sorgu yapınca ne kadar KEY parası alacağınızı görebilirsiniz.

Eğer sitede isminiz çıkmadıysa veya böyle bir kayıt bulunamadı yazısı varsa SGK’ya müracat etmeniz gerekiyor.

T.C. Kimlik No ve yabancı kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ile yapılan sorgulama sonucunda listede isimleri yer almayan, kimlik no ve yabancı kimlik numarası ya da vergi kimlik numarasının bulunmaması ya da KEY hak sahibi olduğunu ve ödeme miktarının doğru olmadığını ileri süren kişilerin, öncelikle adlarına ödeme yapan kurumlara, bu kurumlardan sonuç alınamaması durumunda ise Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat etmeleri gerekecek.

T.C. Kimlik Numarası ve Yabancı Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası ile yapılan sorgulama sonucunda görülen ödeme miktarına itirazı olmayan hak sahipleri ödemelerini, ödeme tarihleri tablosu doğrultusunda T.C. Ziraat Bankası Şubeleri’nden T.C. Kimlik No veya Yabancı Kimlik Numarası ile birlikte Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport (yabancı uyruklular için sadece Pasaport) ibraz etmek suretiyle alacaklar.

KEY paranızı güle güle yemeniz dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave reply

Back to Top