Hakkımda

JN7.net – Programlama İpuçları ve Daha Fazlası

Bir bilgisayar öğretmeninin kaleminden hayata dair düştüğü notlar. Programlama ipuçları, seo, tasarım ve daha fazlası artık bu sitenen sayfaları arasında sizlerle buluşuyor.

Journal 7, web programcılığı ve programlama üzerine çok bilinmeyen ve türkçe kaynaklarda çok az karşılaşabileceğiniz ipuçlarına, hilelerine erişebilir. Ve en önemlisi tüm bu yazıların ipuçlarının yalın ve anlaşılır bir dille yer aldığı blogumuzdaki tüm yazılar yeni başlayanlara uygun yazılmaya gayret gösterilmektedir. Kişisel bir blog olmasına ragmen diğerlerinden çok daha farklı ve kaliteli bir web bloğu.

Web tasarımı ve programcılığı yapanların, programlama üzerine kendini geliştirmek isteyenlerin ziyaret  etmesinin tavsiye ettiğimiz bu kişisel web bloğunda başka hiçbir yerde ulaşamayacağınız ipuçlarına, hilelere ulaşabilirsiniz. Kendini geliştirmeye çalışanların ve yeni başlayanların yanı sıra programlama uzmanlarının ve profesyonellerinin de aradıklarını bulabileceklerini düşündüğümüz blogda bir çok farklı konuda yararlı bilgiler yer almakta.  Hız testleri, veritabanı, seo, actionscript 3.0, programlama algoritmaları gibi birçok farklı konuda yazıların yer aldığı bu site yazarının öğretmenliğinin verdiği deneyimle en karışık konulardaki yazıları dahi herkesin anlayabileceği basitlik ve yalınlıkla olmasını sağlamış.

C# ile richtextbox’ta nasıl hızlı ve kolay arama yapabilirim? SQLite nedir? Visual C# ile SQLite kullanımı nasıldır? Türkiye’ de Doğal Dil Çalışmaları ne alemde? Sorularına cevap alabileceğiniz web bloğu aynı zamanda yine Web Tasarımcılığın alt alanı gibi sayılabilecek SEO konusunda da yine Türkçe Hiçbir kaynakta yer almayan çok özel bilgileri de sizlerle buluşturuyor. Ayrıca wordpress ile ilgili temalar, eklentiler ve genel wordpress sorunlarına cevap alabilirsiniz.

 

Aynı konularda İngilizce yazılara da ulaşabileceğiniz bloğun yazarı senelerdir Bilgisayarla ve Web ile iç  içe zaman geçirmiş bir öğretmeni.

2 comments

 1. 17 Şubat 2017, 14:26

  Sitenizde güzel bilgiler olup size nasıl ualsa bılırım tem ayaptırmak ıstıyorum

 2. hasan
  21 Şubat 2017, 08:50

  hocam merhaba
  http://jn7.net/2012-2013-egitim-ogretim-yili-bilisim-teknolojileri-sene-sonu-evraklari
  şu konunuzdaki dökümanlar bana çok lazım da linkleri yenilemeniz mümkün mü acaba

Leave reply

Back to Top