JN7.net

Stok Takip Programı

Bu program benim ilk ticari programım olma özelliğini taşıyor. Şu an ilk sürümü bitmiş durumda. İkinci sürümünü geliştiriyorum. İlk sürümde yapmam gereken bazı olayları ikinci sürümde yapacağım. İlk sürüm için epey uğraştım. Tam istediğim gibi olmadı ama yinede piyasada bulabileceğiniz en iyi stok takip programı olduğunu söyleyebilirim. Kendim yaptığım için söylemiyorum çoğunu araştırdım.Demolarını kurdum. İnceledim. Bunlara göre kendim yaptım ve hepsinden iyi yapabileceğimi gördüm.

Stok Takip Programım neler yapıyor derseniz. Orta boy bir işletmede yapılan tüm işlemleri kyıt altında tutabiliyor derim. Hemde erhangi bir muhasebe bilgisi olmadan. Piyasadaki bir çok programdan daha kolay bir kullanışa sahip. İlk sürümün görüntü açısındn pek iyi olmadığını söyleyebilirim. Ama yaptığı işler çok iyi.
1 – Alış – Satış işlemleri yapabiliyor. Yaptığınız satışa göre müşteriye bakiye ekliyor. Stoktan kayıt düşüyor. Fatura çıktısı alabiliyorsunuz. Satışınızı isteğe bağlı olarak taksitli, çek/senek veya nakit yapabilir. veya hepsini birlikte kullanabilirsiniz. Otomatik taksitlendirme sistemiyle sadece vade sayısı ve faiz oranını girerek taksitlendirme yapabilirsiniz.
2- Müşteri takip yapabiliyor. Müşteri ne zaman ne ürünlerini almış. Ne kadar borcu var. ne zaman aksidi var. Ne zaman para ödemiş. Hepsini görebiliyorsunuz
3- aynı müşterileri takip edebildiğiniz gibi Alış yapmış olduğunuz firmalarıda takibini yaabiliyorsunuz.
4- hatırlatıcı modülüyle vakti gelen tüm işlemlerinizi size bildiriyor.
5- Stok işlemlerini yapabiliyorsunuz
daha bir sürü özelliği var programın bunları buraya yazmaya şimdilik gerek yok. Yakında daha ayrıntılı br inceleme yazısıyla anlatacağım.
şimdilik bukadar yeter. İkinci sürümünü bitince bu program için bir websitesi yayınlayacağım. orda her türlü bilgi ve yardımı görebileceksiniz. O zamana kadar beklemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave reply

Back to Top