JN7.net

Kredi Kartı Taksidini 1 Ay Erteletmek

Bu ay epeyce kredi kartı borcunuz var ama çalıştığınız yerde ki sıkıntılardan dolayı patronunuz size bu ay maaş ödemesi yapamayacağını duyurdu. Veya bu ay başka bir yere ödeme yapma durumundasınız vb. gibi durumlarda genelde insanlar kredi kartının borcunu hiç ödemiyor veya sadece yeni yasayla birlikte çıkan %10 luk kısmını ödüyor.

Geçen ay başıma gelen bir hadise ile kredi kartı borcunu bir ay nasıl erteletebileceğinizi hemde herhangi bir faiz veya fark ödemeden anlatacağım. Başıma gelen olay şu şekilde cereyan etti..

Ben her ayın 15 inde maaş alıyorum. Şirket Akbank ile anlaşmış durumda maaş yatırmak için. Geçen ay ayın 15 inden önce bankaya gidip otomatik ödeme talimatı verdim böylelikle kredi kartı borcumu maaşımdan çekeceklerdi. Ayın 15 inde ise ben borcumun kesilmiş olduğunu düşünerek bankadaki tüm parayı çektim. Ama benim hesap kesim tarihi her ayın 16 sı imiş. Haliyle yine 16 sında bankaya gidip parayı vermem gerekti. Ama bankaya gitmeden ayın 15 inde internetten hesap kesim tarihini 12 sine aldım.

Banka bu işlemi hemen gerçekleştirdiği için ayın 15 inde hesap kesim tarihini 16 sından 12 sine alınca o ay kredi kartı borcu ödemedim. Aslında ödemek istiyordum. Fakat kabul etmediler… Neyse..

Eğer kredi kartı borcunu ödeyemeyecek durumda iseni benim ki gibi hesap kesim tarihini 1-2 gün geri bir tarihe alırsanız o ay borç ödemekten kurtulursunuz. Ama bir sonraki ay için dikkatlli davranıp çift borç geleceği durumunu unutmayın…

Bu olay dediğim gibi Akbank ile gerçekleşmiştir. Ben kesim tarihini internet üzerinden değiştirdim ve aynı anda işleme geçmiş.. Diğer bankalarda nasıl olur bilmiyorum. Denemek gerek..

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave reply

Back to Top