JN7.net

Internet Download Manager İle İnternetten Video İndirin

Bu yazımda dosya indirme programı olan Internet Download Manager programını anlatacağım. İnternet Downlaod Manager kısaca IDM internet üzerinden tüm dosyaları hızlıca indirebileceğiniz bir dosya indirme yöneticisidir. Dosya indirmenin yanında tarayıcıyı izleyerek internet siteleri üzerinde herhangi bir video ile karşılaştığında o videoyu indirme linki gösterme özelliği ile internet üzerindeki tüm videoları indirebilirsiniz.

Internet Donwload Managerı Kısaca Tanıyalım

Internet Download Manager diğer adlarıyla IDM veya IDMAN dosya indirme hızını arttırarak size zaman kazandıran, yarıda kalan indirme işlemlerinize kaldıkları yerden devam etmenize olanak sağlayan, bünyesinde zamanlama özelliği barındıran ve indirilecek her türlü dosyayı yönetme olanağı sunan bir dosya indirme yöneticisidir.

IDM gibi dosya indirme yöneticisi programların en önemli özelliklerinin başında başlanılan indirmeyi durdurup devam ettirebilme, rahatça birçok tarayıcıya entegre olmayı gösterebiliriz.

İndirme yöneticileri dosyaları tarayıcıların kendi dosya indirme yöneticilerinden hızlı indirmesinin temel sebebi bir dosyayı indirirken dosyayı parçalar ayırarak birden fazla kanaldan indirebilmesidir. Yani 10 megabytlık bir dosya inerken normal tarayıcı hepsini baştan sona doğru indirmeye çalışırken Dosya indirme yöneticisi programlar dosyayı çok küçük parçalara ayırarak 10-15 (sunucunun desteklediği kadar) farklı kanaldan indirir. Buda bu tarz programların normale göre çok daha hızlı indirme yapmasını sağlar.

Bu program ile bağlantınızın kesilmesi sonucunda yarıda kalan download işlemlerinize kaldığı yerden devam edebilir, dosyaları hızlı bir şekilde indirebilir ve ne zaman indirileceğini ayarlayabilirsiniz. Profesyonel bir indirme yöneticisi olan Internet Download Manager FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerine, proxy sunucularına, güvenlik duvarlarına (firewall), çerezlere (cookie), MP3 ses dosyalarına ve MPEG video içeriklerine destek barındırıyor. Chrome, Yandex, Internet Explorer,Firefox ve diğer tüm popüler tarayıcılara entegre olabilen yazılım sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Popülerleşen video sitelerinden direkt olarak içerik indirebildiğiniz Internet Download Manager sade ve basit arayüzü ile her türden kullanıcıya hitap ediyor. Birçok alternatif ve ücretsiz dosya indirme yöneticisine ücretli ve profesyonel bir çözüm programı olarak rakip durumunda bulunan yazılım.

Internet Download Manager 6.1.6 Güncellemesiyle Gelen Yenilikler:

 • Geliştirilmiş IDM indirme motoru
 • Dailymotion üzerinden indirilen videolar sırasında çıkan sorunlar düzeltildi
 • Bilinen hatalar düzeltildi

  Internet Download Manager 6.1.7 Güncellemesiyle Gelen Yenilikler:

 • Windows 8 uyumluluğu eklendi
 • Farklı internet tarayıcılarıyla ilgili entegrasyon hataları giderildi
 • FLV yakalayıcısı güncellendi
 • Video siteleri üzerinde değişen ayarlara uyumlu video indirme seçenekleri eklendi

  Yeni versiyonla gelen özellikler:

  Son Youtube değişiklikleri için destek eklendi. Bu güncelleme ile IDM indirme paneli tekrar video çözünürlüğünü belirleme olanağı sunuyor. Ayrıca IDMAN diğer video sitelerinden dosya indirme konusunda da olanak sağlamaktadır.

  Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması

  IDM Nasıl İndirilir?

   İnternet Download manager i indirmek için kendi sitesi www.internetdownloadmanager.com a girip üst taraftaki download düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Tam sürümünü indirmek için Google den yardım alabilirsiniz.

  IDM Nasıl Kurulur?

  Eğer sorunsuz bir biçimde indirmişseniz yandaki simgeyi indirdiğiniz klasör içerisinde göreceksiniz. Simgeye çift Tıklayarak IDM kurulumunu başlatabilirsiniz.


  1.Adımı Next tuşuna basarak hızlıca geçiyoruz.

  2. Adımda yine NEXT Sonra NEXT tuşuna basmaya devam edin En son FINISH tuşunu görünce hemen ona da basın.


  Finish yazılı tuşada bastıysanız kurulum işiniz bitti demekti. Aşağıdaki dil seçim ekranı gelecektir.


  İnternet Download Manager programını Türkçe kullanmak için tamam tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

  Program kendini sisteminizde yüklü olan tarayıcılarla ilişkilendirecek ve ilişkilendirdiği tarayıcılar ile ilgili bilgi mesajları verecektir.

  Kurulum tamam.

  IDM Nasıl Türkçe Yapılır?

   Türkçe Yapmaya gerek yok zaten kendi sitesinden indirip kurarsanız otomatik olarak Türkçe kurulum gerçekleşecektir.

  IDM Nasıl Açılır? IDM Nasıl Kullanılır?

   Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Kurulum adımlarını sorunsuzca hallettiyseniz herhangi bir indirme linkine tıklayınca otomatik olarak IDM indirme penceresi açılacaktır.  Ana penceresine ulaşmak için ise sağ alttaki saatin yanındaki ufak simgelerden ulaşabilirsiniz.

  İDM Simgesi.

  IDM Ana penceresi

  Internet Download Manager IDM İle İnternetten Nasıl Video İndirilir?

  Üstteki gibi herhangi bir video açtığınızda artık IDM ile indir araç çubuğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Video İndirme Programları başlıklı makalemizde dizi indir, dizi izle ve film indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri:

 • internet download manager video nasıl indirilir
 • IDM ile video indirme
 • internet download manager ile nasıl film indirilir
 • idm den film nasıl indirilir
 • idm nasıl video indirilir
 • idm ile video nasıl indirilir
 • idm ile film nasıl indirilir
 • idm nasıl film indirilir
 • internet download manager film nasıl indirilir
 • idm film nasıl indirilir
 • idm ile nasıl video indirilir
 • internet download manager ile video indirme
 • idm den nasıl film indirilir
 • idman ile video indirme
 • internetten video nasıl indirilir

Leave reply

Back to Top