JN7.net

FreeCell, Soltiare ve Mayın Tarlası Oyun Hileleri

,,,

Windows la birlikte hayatımıza giren ve her ne kadar sevmesek de sıkıldığımız zamanlarda yardımımıza koşan oyunlar FreeCell , Solitaire ve mayın tarlası hileleriyle hep kazanacaksınız. Artık yenilmek yok. Nasılmı?Çok kolay. Hemen okumaya devam edin ve kaybetmeyi unutun.

Her ouunda olduğu gibi bu oyununda bazı hileleri var. En başlıca hilesi “Ctrl+Shift+F10” tuşlarına beraber basınca gelen pencereden “Durdur” Seçeneğini tıklayın ve oyunu kolay yoldan kazanmak.

Ayrıca bu oyuna ait bazı gizli oyunlar saklanmış. Bildiğiniz gibi FreeCell de oyu seçme özelliği var. Bu oyunlar 0-32.000 arasında. Ama iki oyun daha var fakat çözülmesi imkansız sanırım bu oyunların. Bu oyunları açmak içinde seçin penceresinde -1 ve -2 rakamlarını giriyoruz.

Bu oyun için biraz araştırma yaptım ve ineternetten bir oyunun bir hatasını buldum. Bir oyun açın. örneğin 22111 nolu oyunu. (Kısayoldan İstediğimiz numaralı oyunu açmak için F3 tuşuna basıyoruz. ) Sinek Jokeri Kupa kızının altına getiriyoruz. ve tekrar F3 e basıyoruz. Bu oyunu bırakmak istediğinizden emin olunca gelen oyu açma penceresinde tekrar 22111 nolu oyunu seçin ve geri alma için kullandığımız F10 a basın. Kupa kızının sinek jokerinin altına girdiğiniz göreceksiniz.

Yine bir internet sitesinde arkadaş #617 nolu oyunu 2 haftada anca çözdüğünü #11982 nolu oyunu çözemediğini çözebilene 25 dolar vereceğini yazmış. (Yukarda yazdığım yöntemle belki çözebilirsiniz J)

Solitaire oyununun hilesi :)….

Oyun/Seçenekler kısmından kağıt çekmeyi 3er 3er olarak ayarlayın. Ve her kağıt çekiminde CTRL+Shift+Alt tuşlarına basın. Böylece kağıtları tek olarak çekebilirsiniz.

Mayın Tarlası 😉

Şöyle ki:

Önce oyunu açıyoruz

Mouse ile oyun penceresinin ortalarına geliyoruz

x y z z y yazıyoruz. (Tüm tuşlara ayrı ayrı basın)

Sonra sırasıyla shift + enter, enter (evet önce shiftle beraber enter tuşuna sonra tekrar sadece enter tuşuna)

şimdi ekranın sol üst köşesine bakın beyaz bir nokta olmalı. mouse ile oyundaki kutucuklar üzerinde gezin eğer bir mayın üzerinde iseniz çıkan beyaz kutucuk siyah oluyor. Bu kutucuk çok ufak beyaz olmadığı zaman göremezsiniz. Oyun penceresinin değil masaüstünün tam köşesinde çıkıyor. Eğer göremezseniz arkaplan resmini koyu renk tonlardaki bir resimle değiştirip tekrar deneyin.

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave reply

Back to Top