JN7.net

Frank Hızlı ve Şık Bir WordPress Teması

WordPress ile ilgili ilk yazımızda jn7.net sitesinde kullandığımız performans ve okunabilirlik odaklı Frank temasından bahsedeceğim. Belki bulabileceğiniz en hızlı wordpress teması olan Frank tamamen özelleştirilebilir bir yapı da sunmakta.  İsteğinize farklı olarak bir çok farklı şekle sokabileceğiniz temanın en belirgin özellikleri okunabilirlik ve performans odaklı olması. Yarıca tema açık kaynak kodlu, tamamen ücretsiz, geliştirilebilir ve responsive yapısı olarak özetleyebiliriz.

Temanın varsayılan sayfası 9 sql sorgusu içeriyor ve toplamda sadece 30KB (eğer gzip ile sıkıştırısanız 9.5KB) lık 2 istekte bulunuyor. Hiçbir javascript kütüphanesine bağlı kalmayan, gereksiz imajlar kullanılmayan tema sade, basit ve hızlı bir blog teması.

Tema modifiye edilmiş Foundation grid sistemini kullanmakta. Ve yine tema tamamen kendine özgü modüler bir anasayfa yerleşim düzenine sahip. Temanın anasayfasını farklı sütün yerleşimleriyle kullanabiliyorsunuz. Temanızı 1 sütunlu kullanabileceğiniz gibi isterseniz 2.3.4 vb. sütun yazpılarına sahip yerleşimler oluşturabilme imkanına sahip.

frank-layout

Grid Layout

HTML5 ve CSS3 kullanılan Frank teması performans olarak en hızlı tema diyebiliriz. Google Page Speed Skoru 97.

GNU Public Lisence ile lisanlanmış tema Foundation grid yapısını kullanarak geniş ekran, tablet ve telefonlar için uygun hale getirilmiş. Tamamen açık kaynak kodlu tema geliştiriciler için uygun bir tema olma özelliğini taşımakta.

 

Leave reply

Back to Top