JN7.net

Cep Telefonu

Malumunuzdur okullar kapandı, öğrenciler karnelerini aldı. Bu öğrenciler arasında benim kardeşim de var. Takdir almış getirdi. Şimdi de bu takdir için bir hediye beklemeye başladı. Tabi bu hediyenin ne olduğu belli. Cep telefonu. Bu sene orta 2 yi bitirip orta 3 e geçti. Yaşı çok küçük olsada sınıfındaki herkesin bir cep elefonu sahip olmasından dolayı evde terör estirmeye başladı. Ben de uzun süredir yeni bir cep telefonu almayı düşünüyordum. Dedim ki benim telefonu sana vereyim hemen kabul etti. Ben şu an Nokia 3330 kullanıyorum. Cep telefonunu sadece görüşme yapmak ve saate bakmak arada hesap yapıp alarm işlevinden yararlanmak için kullanıyorsanız fazlasıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir telefon 3330.
Neyse kardeşim benim telefona göz dikince bende yeni bir telefon arayışına girdim. Evde dijital bir fotoğraf makinesi yok. Bu yüzden kaliteli resim çekme kapasitesine sahip telefnları araştırmaya başladm. Bir diğer hususta radyo özelliği oldu benim için. Çok fazla müzik dinlemeyi sevmem ama pek fazla televizyon seyretmediğim için haberleri en azından radyodan dinleyebilmek istiyordum.


Genel araştırmalarda Nokia markası sağlamlığı ve ikinci el piyasası olarak düşünürsek diğer markalara göre bir adım öne geçiyor. Ama kaliteli resim çekebilen ve radyolu modeller bana biraz pahalı geldi. Nokia için 6630 modelini fiyat uygunluğu için düşündüm. Ama kaba görüntüsü radyo olmaması beni daha fazla düşünmeye ve diğer markaları araştırmaya itti.
Motorola ile daha önce tanışıklığım ve nefret duygusu mevcut olduğundan motorola telefonları hiç incelemedim.
Hepsiburada.com da Nokia 6630 hakkındaki yorumları okurken Sony-Ericsson K750i modelinden bahsedildiğine tanık oldum. Bu model bir çok özellik bakımından 6630 dan çok çok iyi bir model. Ayrıca benim istediğim kaliteli fotograf çekimine yatkın (2 mp) ve radyoya (ses kalitesi de sony için zaten tartışılmaz) sahip olması aynı zamanda fiyatının 6630 modeliyle benzerliği bu telefonda karar kılmamı sağladı.

Kütahya daki neredeyse tüm telefoncuları dolaştım. Telefonu eleime aldım inceledim. Kullananlara sordum. Hiç şikayet almayınca bu telefonu hepsiburada.com dan aldım. Çünkü en ucuz burda var. vatancomputer de daha ucuz ama sadece cardfinans kartlara taksit yaptıkları için ve bende böyle birşey olmadığı için tercihim yine hepsiburada.com oldu.
Altta da opinmind sonuçları var.

opinmind Bloggers like:
k750i
93%(+) opinmind.com

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave reply

Back to Top