JN7.net

Blogger Beta

Buğün okuduğum haberler göre Blogger kendine yeni bir sürü özellk ekleyip ismine Beta takısı ekleyip yenilenmiş. Burdan görüldüğü kadarıylaeski kullanıcılar Beta sürümündeki yenilikleri kullanamıyor. Umarım beta takısı bitince eski ben gibi eski kullanıcılarda beta sürümündeki özellikleri kullanmaya başlar. Aşağıda yapılan bazı değişikleri sıralanmış. Burda tanıtım turu mevcut yeni özellikleri görebilirsiniz.

 • Google hesabınız ile giriş imkanı
 • Sürükle bırak şeklinde sayfa tasarımı
 • WordPress’den bildiğimiz yeni sayfa ekleme özelliği ki Blogger’da büyük eksiklikti.
 • Anında yayınlama özelliği. Eski halini Blogger kullananlar bilirler yazıyı gönderdikten sonra bir süre yüzdeler sayardı ve sonrasında sitede yayına geçerdi.
 • Yeni temalar eklenmiş. Çok şık gözüküyorlar.
 • RSS 2.0 ve Atom 1.0 desteği ve bunların detaylı ayar özellikleri.
 • Kontrol paneli blogda olup biteni daha net incelemeniz için yenilenmiş
 • Ve belki de en önemlisi, size ve seçtiğiniz kişilere özel blog oluşturma imkanı. Yani e-mail’ini eklediğiniz kişilerin girebileceği bir blog yaratabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 comments

 1. 05 Eylül 2006, 21:38

  beta dan ne zaman çıkacak ki?

 2. 06 Eylül 2006, 10:59

  O konuda bilgim yok. Ama blogger hesabı olan ve beta ya geçmek isteyenler ayrıca bir hesap açmasına gerek olmadığını ve blogger’ın bunu isteyene otomatik olaak yapabildiğini öğrendim.

  Bildirgec.org den alıntı…

  “beta.blogger.com dan google hesabımla giriş yapıp “already a blogger? switch to beta!” yazan bi yer vardı. oraya blogger hesabımla giriş yaptım ve “bak değiştirioz dönüşü yok” uyarısına onay verince oldu.”

  hesabına normal girdiğinde “new blogger in beta” kutusu var sağda (blog seçim ekranında). ondaki “learn more” linkine tıklarsan, geçiş formuna ulaşabilirsin.

  gelişme: google hesabı istedi geçiş için. Bilgilerimi yazdım. Sonuçta bu ekran çıktı:

  Your blogs are being moved to the new version of Blogger. For some blogs, this may take a little while, so we’ll email you at your Google Account email address, *@gmail.com, when the process is done. Thanks for your patience.

  Türkçesi:

  Bloglarınız Blogger’ın yeni sürümüne taşınmaktadır. Bazı Bloglar için, bu işlem, biraz zaman alabilir; bu yüzden, Google hesabınıza kayıtlı e-posta adresiniz olan *@gmail.com’a, işlem tamamlandığında, bir bilgilendirme postası göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

Leave reply

Back to Top