JN7.net

Ücretsiz Adobe Programları Dersleri

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanmış Yazarlık Yazılımı Eğitimi web sitesinden Adobe firması tarafından geliştirilen resim düzenleme yazılımı Adobe Fireworks, animasyon yapımında ve etkileşimli web tasarımında kullanılan Adobe Flash, web sitesi yapımında kullanılan Adobe Dreamweaver, video editleme için kullanılan Adobe Premiere Elements, ses düzenleme işlemleri için kullanılan Audacity programlarının eğitimlerine ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Tarafından öğrencilere yönelik olarak hazırlanmış bu derslere internet üzerinden ulaşabilir izleyebilir ve örneklerini anında indirebilirsiniz.

Ayrıca sitede okullarda eğitimi verilen Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Bilişim Teknolojileri vb. dersler için de değişik resim ve Flash materyallere ulaşmak ve indirmek mümkün.

Site şu an sanırım hazırlık aşamasında ve halen bazı bölümleri çalışmıyor olsa da yakın zamanda birçok öğretmenin kullandığı büyük bir eğitim materyali deposu olacak gibi. Projenin bir özelliği de tüm öğretmenlerin kendi hazırladıkları materyalleri siteye yükleyebilecek olması. Bu sayede farklı öğretmenlerce hazırlanmış yüzlerce eğitim materyaline ulaşmak mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Dünyada En'ler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 comments

  1. Gökay Çolak
    16 Nisan 2009, 05:37

    Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

  2. 23 Mayıs 2010, 11:01

    hey thnaks saol 😛

Leave reply

Back to Top