JN7.net

Sitedeki Toplam Yazı ve Yorum Sayısını Gösterme

Wordpress

Uzun süredir blog yazarıyım. Bloga ilk yazımı 22  Nisan 2006 da yazmışım. Geçen 7 yılda 3 farklı alan adı kullandım. İlk iki alan adı ve siteler yedeklerini aldığım halde tarihe gömnülürken bir süre yedekleri yüklediğim blogspot adresine yazılar girmeye devam ettim. Yani aralıklarla da olsa 7 yıllık bir emeğim var bu blogda. Sayfalar dolusu yazı olunca kaç yazı kaç yorum olduğunu blogun bir yerine kondurmak istedim. Sayfanın en altında “Sitemizde 23 kategori’de 254 adet yazı yazılmış ve 172 yorum bulunmaktadır.” cümlesini görebilirsiniz.

Wordpress

WordPress İpuçları

Bu yazıyı oraya eklemek için kullanacağım wp kod parçası aşağıdaki gibi olmalıdır. Nasıl görüdüğünü görmek için sayfanın en altına bakabilirsiniz.

<?php
  $args=array(
  'orderby' => 'name',
  'order' => 'ASC'
  );
$categories=get_categories($args);
$cat_count = 0;
foreach($categories as $c) {
$cat_count++;
}
$count_posts = wp_count_posts();
$published = $count_posts->publish;
?>
Sitemizde <strong><?php echo $cat_count; ?></strong> kategori'de <strong><?php echo $published;?></strong> adet yazı yazılmış ve <strong><?php echo $wpdb->get_var("SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comments WHERE comment_approved = '1'");?></strong> yorum bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Linklerinize Kolayca Nofollow Etiketi Ekleyin başlıklı makalemizde eklentiler, nofollow ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave reply

Back to Top