JN7.net

Öğretmenin Feryadı Karneye Yansıdı Allah Islah Etsin

Öğretmenin Feryadı Allah Islah Etsin

Öğretmenin feryadı karneye yansıdı. Öğrencisine karne görüşü olarak söyleyecek birşeyi olmayan öğretmenin karnenin düşünceler bölümüne kayıt ettiği yazı. “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Allah ıslah etsin”.

Öğretmenin Feryadı Allah Islah Etsin

Öğretmenin Feryadı Allah Islah Etsin

Mardin Midyat İlçesinden Midya Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi B.T.A nın karnesininde bulunan öğretmen görüşü kısmı sınıf öğretmeni tarafından oldukça ilginç bir biçimde dolduruldu. Olağan dışı bu görüş yazısı görenleri şaşkına çevirdi. Notlarındaki zayıfların ötürü sınıfta kalan öğrencinin davranışları hakkında fazla yorum yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

İşin daha da ilginci öğretmenin bu yazısına rağmen en ufak bir pişkinlik duymayan bir aileye sahip olması. Ağabeyi Rıdvan A., “Biz çocuğumuzu ıslah evine mi göndermişiz yoksa Milli Eğitim’in, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir okuluna mı? Karıştırmış durumdayım şu an. Bir camide ‘Allah ıslah etsin’, bir ıslah evinde belki, ‘ıslah etsin’ olabilir. Ama biz çocuğumuzu eğer Allah’ın ıslahına bırakacaksak, onlara emanet etmemizin bir anlamı yoktur. İnanan insanlarız. Allah’ın ıslahı o, biz ve Allah’ın arasındadır. Eder veya etmez” demiş.

Daha da öğretmeni suçlamış benim çocuğum iyiydi de öğretmen onu dersten soğuttu diye de ekliyor. Öğretmene dava açacakmış.

Kim ne derse desin ben öğretmenimin sonuna kadar arkasındayım. Tüm öğretmenlerin söylemek isteiği fakat söyleyemediklerini çok güzel bir biçimde ifade ettiği için kendisine huzurlarınızda teşekkür ederim.

              Kardeşinin başarılı bir öğrenciyken, artık okuldan nefret eden, dersten soğuyan, ders çalışmak istemeyen bir öğrenci haline getirdiğini ileri süren Rıdvan A., haklarını hukuki yoldan arayacaklarını söyledi. Rıdvan A, “Kendi eğitimlerini ilk önce becerebilsinler. Kendi dersi ile ilgili, fizik dersine de giriyormuş ve çocuğun bu dersi maalesef ki 1. Bununla ilgili bir gün olsun, ne öğrenci velisi olarak bana, ne de hiç kimseye bu konuda hiçbir iletişim kurulmamıştır. Sınıfın ortasında öğrenciyi rencide edip, okuldan soğutuyor diye konuştu.
             Karnesinde bu değerlendirmeyi gördüğünde çok üzüldüğünü belirten B.T.A., çok üzüldüğünü arkadaşları arasında komik duruma düştüğünü ifade ederek, “Karnemde ‘Allah ıslah etsin’ sözlerini öğretmenden duymak hakikaten çok üzücü bir duygu. Şu ana kadar hiçbir öğretmenimden böyle kötü bir şey duymamıştım. Öğretmen babam gibidir. Böyle bir şey duymak hakikaten üzücüdür. Yani dövse daha iyiydi” dedi.
Haberin kaynağı olarak birden fazla gazete sitesi yazabilirim.

Bir önceki yazımız olan Mühendislik Tamamlama Programları Fark Dersleri başlıklı makalemizde mühendiislik ve mühendislik tamamlama hakkında bilgiler verilmektedir.

One comment

Leave reply

Back to Top